تبلیغات
هالف گیم دنیای گیمر های حرفه ای - برسی چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران


Mortal Combat 2011 Trailer

دانلود تریلر های بازی Mortal Combat 2011

Mortal Combat 2011 Trailer Mortal Combat 2011 Trailer

TOP GAMES 2011

معرفی 10 بازی برتر سال 2011

Ten Writer Ten Writer

Top Games 2010

برترین بازی های سال 2010 از نگاه هالف گیم

Top Games 2010 Top Games 2010

Assassins Creed : Brotherhood

نقد و برسی Assassins Creed : Brotherhood - اتزیو در انجمن برادری

Red Dead : Undead Nightmare Assassins Creed : Brotherhood

Batman : Asylum City

پیش نمایش Batman : Asylum City - بتمن در محاصره دیوانه های حرفه ای

Batman : Asylum City Batman : Asylum City


برسی چهرمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال در تهران - کاری از گروه هالف گیم

با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز . همانطور که مطلع  هستید چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال در تهران در تاریخ 15 مهرماه کار خود رو اغاز کرد و بعد از 10 روز برگزاری نمایشگاه در مصلی تهران بلخره پرونده چهارمین دوره نمایشگاه هم بسته شد ... در این دوره نمابشگاه هم به مانند دوره های گذشته شاهد نقاط قوت و ضعفی بودیم که متاسفانه در چهارمین دوره برگزاری این نمایشگاه بر خلاف روال عادی که هر ساله برگزاری نمایشگاه ها با کیفیت تر و مطلوب تر میشوند شاهد افت کمی و کیفی نمایشگاه بودیم که البته من قصد ندارم وارد جزئیات بشم و سعی دارم که در این پست شما رو با اخبار و اتفاقات مهمی که در این دوره از نمایشگاه  بلخص در بخش بازی های رایانه ای رخ داد مطلع کنم.
من در طول برگزاری نمایشگاه موفق شدم که 2 بار خودم رو به نمایشگاه برسونم و از نزدیک با غرفه های مختلف بلخص غرفه های مخصوص بازی های رایانه ای دیدن کنم ... در این نمایشگاه حتی چندین عکس از بخش های مختلف نمایشگاه گرفتم که بتونم عکس ها رو براتون تو سایت منتشر کنم اما بنا به دلایلی نتونستم عکس ها رو اپلود و در اختیارتون بزارم برای همین از عکس های دیگر برای این پست استفاده کردم .
در هر صورت امیدوارم که کسانی که موفق نشدند به این نمایشگاه برن با خوندن این مطلب اطلاعات کافی از کم و کیف و اخبار و اتفاقات چهارمین دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران دستشون بیاد .

halfgame

نمایی از گیمرهای ایرانی در حال انجان بازی های pc , اکثر گیمرها در نمایشگاه به انجام بازی های PES و FIFA مشغول بودند

توضیحات کلی از نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران :


نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران به منظور عرضه جدید ترین دستاورد های اطلاعاتی و ارتباطی و بلخص بازی های رایانه ای داخلی از چهار سال پیش کار خود رو اغاز کرد و هر ساله در اواسط مهرماه به مدت 10 روز پذیرای دوستاران در این زمینه خواهد بود .
3 دوره نمایشگاه با وجود دها مشکل و کم و کاستی هایی که داشت به هر حال برگزار شد و جای شکرش باقیست که حداقل همچین نمایشگاهی در سطح کشور ما هر ساله برگزار خواهد شد ... امید واریم که هر ساله شاهد رشد و پیشرفت این نمایشگاه باشیم هر چند شاید رسیدن این نمایشگاه به گرد پای نمایشگاه های عظیمی همچون E3 و tokyo game show در خواب هم امکان پذیر نباشد اما امیدواریم که روزی به بزرگترین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بلخص در بخش بازی های رایانه ای در منطقه خلیج و فارس تبدیل بشه ... هر چند این امر هم با وجودنمایشگاه دوبی حالا حالا ها امکان پذیر نخواهد بود .
نخستین دوره این جشنواره و نمایشگاه در اردیبهشت ماه سال 86 با حضور 350 غرفه و 200 هزار بازدیدکننده و دومین دوره آن در آبان 87 با حدود 500 غرفه و نیم میلیون بازدیدکننده به صورت ملی برگزار شد. سومین دوره این جشنواره نیز در سال 88 با یک میلیون بازدیدکننده برگزار شد . 

halfgame

نمایی از یک کاسپلیر ایرانی ... ( ما نمردیم و یک کاسپلیر ایرانی دیدیم ... )

half game

در نمایشگاه بخش و غرفه های ویزه ای برای گروه های کودک و نوجوان وجود داشت

توضیحات کلی از چهارمین دوره نمایشگاه :

چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال از تاریخ 16 مهرماه الی 24 مهرماه به مدت 9 روز در مصلی تهران برگزار شد و علاقه مندان بسیاری رو از سرتاسر تهران و حتی دیگر استان ها به خود جلب کرد . در این دوره از نمایشگاه بیش از 850 شرکت مختلف حضور پیدا کرده و به عرضه محصولات خود پرداختند .
در این نمایشگاه به جز معرفی بازی های رایانه ای و حضور شرکت های بازی سازی کشورمان شرکت هایی به عرضه محصولات ارتباطی , معرفی سایت ها و وبلاگ ها , بازی های تحت وب , هنرهای دیجیتالی , خدمات تلفن همراه , خدمات اینترنتی و ... پرداختند .
ضمن اینکه طبق اعلام مسئولان برگزار کننده این دوره بیش از 800 اثر در بخش نرم افزار ها , بیش از 15 هزار اثر در بخش معرفی سایت ها و وبلاگ ها , 56 اثر در بخش بازی های رایانه ای , 80 اثر در بخش نرم افزار های تلفن همراه , 50 اثر در بخش هنرهای دیجیتای و بیش از 100 اثر در بخش فناوری اطلاعات ارائه شد که در جای خود چشمگیر و قابل قبول است . البته به جز بخش بازی های رایانه ای که البته حضور بیش از 50 بازی ایرانی در نمایشگاه که همه و همه ساخت بازی سازان ایرانیست واقعا جای تحسین داره ولی ای کاش این فرصت رو فراهم میکردیم تا پای چند تن از بازی سازان مطرح دنیای گیم به این نمایشگاه باز میشد تا ارزش بخش بازی های رایانه ای در نمایشگاه بالاتر میرفت و بازی سازان مطرح دنیا با شعور و شعف گیمرهای ایرانی بیشتر اشنا میشدند و نگاه دیگه ای به گیمرهای ایرانی و این صنعت در ایران پیدا میکردند .
البته من در نمایشگاه فقط و فقط از غرفه های بازی های رایانه ای که در این سری واقعا در حقشان اجحاف شده بود پرداختم .

half game

بدون شرح ...

half game

نمایی از 2 گیمر ایرانی ...

معرفی بازی ها در نمایشگاه :

حضور بازی گرشاسپ در نمایشگاه رسانه های دیجیتال کافی بود تا گیمرهای بسیاری رو به بخش بازی های رایانه ای و غرقه بازی گرشاسپ روانه کنه . الحق بازی گرشاسب در نمایشگاه نمایش فوق العاده ای داشت و اکثر گیمرها به عشق بازی خودشون رو به نمایشگاه رسونده بودند و من خودم به شخصه برای انجام چند دقیقه ای بازی مدتی طولانی تو صف ایستادم اما با انجام بازی خستگی از تنم در رفت و در دل به سازندگان بازی احسند گفتم .
بازی از لحاظ گرافیک واقعا زیبا بود و یک سر و گردن از بازی های ایرانی ساخته شده تا حالا بالاتر بود . هر چند با گرافیک بازی های روز فاصله بسیاری داشت اما با این بودجه کم و دانشی که سازندگان ما در اختیار دارند ساختن چنین اثری در این حد واقعا جای تحسین و تعریف داره .
خوشبختانه در مدت اندکی که مشغول بازی بودم هیچ گونه باگی ندیدم که ایم مساله هم جای بسی خوشحالیست زیرا در بازی های ساخته شده قبلی توسط بازی سازان داخلی شاهد باگ هی عظیمی بودیم که واقعا گاه اعصاب خرد کن میشدند . تنوع مبارزات و پرش ها و در کل گیم پلی بازی در حد قابل قبولی قرار داشت و میشه گرشاسب روبهترین بازی ساخته شده توسط بازی سازان ایرانی عنوان کرد .
از بازی های دیگری که در نمایشگاه معرفی شدند میشه به بازی های علی بابا که نمایش بدی نداشت اشاره کرد گرافیک بازی در سطح مطلوبی قرار داشت و گیم پلی روان اما پر ایرادی داشت . بازی دیگری با عنوان call of freedom:tangestan هم در نمایشگاه معرفی شد که بازی بدی به نظر نمیرسید . گرافیک و داستان بازی به نظر جالب میومد و داستانی مرتبط با جنگ جهانی اول داشت . یک بازی هم با عنوان انتقام 2 در نمایشگاه معرفی شد که بازی بسیار ضعیفی به نظر میرسید .
در نمایشگاه این دوره در بخش بازی های رایانه ای بعد از غرفه گرشایپ غرفه های بازی های pes و fifa شلوغ بودند همچنین بخش بازی های کنسول wii هم شلوغ بودند و گیمرهای بسباری برای انجام این بازی ها در نوبت می ایستادند .

half game

بدون شرح ...

اتفاقات جالب نمایشگاه :

از اتفاقات جالب و مهم نمایشگاه ابتدا به اختصاص دادن بیش از نیمی از غرفه ها و محیط نمایشگاه بلخص مسیر ورودی نمایشگاه به بسیجیان برای ارئه نرم افزار ها و کتب قرانی و اسلامی باید اشاره کرد که به نظرم خیلی عجیب اومد ... البته استقبال از این بخش ها در حد متوسطی قرار داشت .
شلوغ ترین بخش بازی های رایانه ای رو غرفه بازی گرشایپ به خودش اختصاص داده بود که من خودم به شخصه برای انجام بازی برای چند دقیقه مدت طولانی رو تو صف ایستادم تا نوبتم بشه ...
متاسفانه برای بازی گرشاسب و شرکت سازندش غرفه بسیار کوچکی اختصاص داده بودند البته کلا بخش بازی های رایانه ای در نمایشگاه واقعا مظلوم واقع شده بود .
یکی دیگر از بخش های جالب نمایشگاه حضور یک غرفه که به معرفی بازی تحت وب اسمان دز میپرداخت بود که نظرم رو به سوی خودش جلب کرد . فکر کنم اکثر تحت وب بازها با این بازی اشنا باشن البته متاسفانه خود بازی از مشکلات کوچک و درشتی رنج میبره که امیدوارم با همتی که در ایرانی وجود داره این مشکلات به حداقل برسه وبازی تحت وب اسمان دز که پتانسیل بالایی رو توش برای رسیدن به یک بازی موفق تحت وب دیدم برسه .
بازی دیگری که در نمایشگاه نظر من رو به خودش جلب کرد بازی علی بابا بود که مکانیزم مشابهی به بازی assassins creed داشت و در کل نمایش خوبی در نمایشگاه داشت .
تنوع بازی های به نمایش در امده در این دوره بالا بود اما متاسفانه اکثر بازی ها دارای کیفیت بسیار پایینی بودند و فقط بازی گرشاسپ بود که نمایش فوق العاده ای داشت و اکثر گیمرها به عشق این بازی خودشون رو به این نمایشگاه رسونده بودند .
یکی از عجیب ترین بخش های نمایشگاه وجود غرفه هایی بود که به پرداختن تبلیغ منفی بر علیه بازی های غربی از جمله بازی های modern warfare 1 و 2 . assasins creed 2 و ... میپرداختند که با دیدن این غرفه ها واقعا خجالت زده شدم و در دل اهی کشیدم ...

half game

نمایی از مصلی تهران , محل برگزاری چهارمین دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال

دیدگاه کلی از چهارمین دوره نمایشگاه :

چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال با وجود مشکلات فراوان و کم و کاستی هایی که داشت بلخره به پایان رسید . من کهری به بخش ها و دیگر غرفه های این نمایشگاه ندارم و نگاه کلیم به غرفه های اختصاص داده شده به شرکت های بازی ساز و بازی های رایانه ایست که واقعا در این دوره در حق بازی سازان ایرانی اجحاف شد و غرفه های کوچک و اندکی رو به بازی سلازان و ارائه کننده محصولات بازی های رایانه ای اختصاص داده بودند ... در حالی که شرکت هایی نظیر ایرانسل بزرگترین غرفه نمایشگاه رو در اختیار داشت در حالی که روزانه هزاران تبلیغ از این شرکت رو در جراید و صدا و سیما شاهدیم . بد نیست که مسئولان در این نمایشگاه فرصت بیشتری به بازی سازان ایرانی بدن تا بتونند در بهترین شکل و شرایط به ارائه محصولات و بازی های خود بپردازند .
به امید اینکه روزی برسه که صنعت بازی سازی در کشورمون رو در سطح مطلوب و بین و المللی ببینیم .

"" کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع :: هالف گیم :: غیر مجاز میباشد ""موضوعات مرتبط: اخبار صنعت بازی سازی،  اخبار داغ بازی ها،  برسی نمایشگاه های گیم، 
منبع مطلب: half game

بازدید: 
ارسال در تاریخ 1389/07/26 توسط ناصر
| لینك مطلب | ارسال نظرات | نظر
صفحات سایت
جستجوگر سایت
  
جدیدترین پیش نمایش ها
کلیک کنید
Batman : Asylum City
شرکت سازنده : Rocksteady Studios
سبک بازی : Action Adventure
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Q4 2011
کلیک کنید
dead space 2
شرکت سازنده : visceral games
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Jan 25, 2011
کلیک کنید
Fable III
شرکت سازنده : LionHead
سبک بازی : RPG
سن مورد نیاز : + 16
تاریخ انتشار : Q3 2010
کلیک کنید
Halo Reach
شرکت سازنده : Bungie Software
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Q3 2010
کلیک کنید
Alpha Protocol
شرکت سازنده : Obsidian
سبک بازی : Role Playing
سن مورد نیاز : + 16
تاریخ انتشار : Jun 1, 2010
کلیک کنید
Napoleon: Total War
شرکت سازنده : Creative Assembly
سبک بازی : strategy
سن مورد نیاز : + 12
تاریخ انتشار : Feb 23, 2010
جدیدترین نقد و برسی ها
کلیک کنید
Assassins Creed : Brotherhood
شرکت سازنده : Ubisoft Monteral
سبک بازی : action adventure
سن مورد نیاز : + 17
نمره هالف گیم به بازی : 8,8
کلیک کنید
red dead : undead nightmare
شرکت سازنده : Rockstar San
سبک بازی : Action Adventure
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9
کلیک کنید
Metro 2033
شرکت سازنده : 4a Games
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 8,7
کلیک کنید
Call of Duty : Black Ops
شرکت سازنده : Treyarch
سبک بازی : Action
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9
کلیک کنید
medal of honor
شرکت سازنده : EA LA , Dice
سبک بازی : Action
سن مورد نیاز : + 17
نمره هالف گیم به بازی : 7,8
کلیک کنید
Heavy Rain
شرکت سازنده : Quantic Dream
سبک بازی : Adventure
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9,4
تمامی مطالب سایت هالف گیم از طرف خود نویسندگان انتشار یا تدوین شده است و کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع half game غیر مجاز است.