تبلیغات
هالف گیم دنیای گیمر های حرفه ای - نقد و بررسی بازی LEGO Indiana Jones 2


Mortal Combat 2011 Trailer

دانلود تریلر های بازی Mortal Combat 2011

Mortal Combat 2011 Trailer Mortal Combat 2011 Trailer

TOP GAMES 2011

معرفی 10 بازی برتر سال 2011

Ten Writer Ten Writer

Top Games 2010

برترین بازی های سال 2010 از نگاه هالف گیم

Top Games 2010 Top Games 2010

Assassins Creed : Brotherhood

نقد و برسی Assassins Creed : Brotherhood - اتزیو در انجمن برادری

Red Dead : Undead Nightmare Assassins Creed : Brotherhood

Batman : Asylum City

پیش نمایش Batman : Asylum City - بتمن در محاصره دیوانه های حرفه ای

Batman : Asylum City Batman : Asylum City


half game

سلام به دوستداران و همراهان این وب.من نقدی زیبا از بازی LEGO Indiana Jones 2 که بازی انفجار کننده ای در سبک معمایی ماجزا جویی هست رو نوشتم که امیدوارم که مورد پسند شما واقع شده باشه.

مقدمه ای از بازی : زمان کودکی بیشتر با چه نوع اسباب بازی هایی بازی می کردید؟ احتمالا با یک مشت سربازهای سبز کوچک همراه با توپ و تانک و یا قطعات کوچک رنگارنگی که به "خونه سازی" یا همان لگو معروف بودند. بازی کردن با لگوها لذت خاصی داشت. می توانستید هر چیزی که در رویاهای خود تصور می کردید را با آن ها بسازید. محبوبیت این لگوها به حدی رسید که به صورت های مختلف هم تولید شدند. بازی و فیلم های محبوب به سرعت وارد بازار لگو شدند و لگوها حال و هوای تازه ای به خود گرفتند. فیلم ها و بازی هایی همچون Batman ،Star Wars و یا Harry Potter تنها بخش کوچکی از هجوم آثار محبوب سینما و بازی های کامپیوتری به لگوها بودند. اما به نظر می رسد که دیگر شهرت لگوها به قدری شده است که دیگر از فیلم و بازی های کامپیوتری هم سبقت گرفته است. به تازگی بازی های زیادی از روی همین شخصیت های لگو که خود روزی از روی بازی های کامپیوتری به آن راه پیدا کرده بودند، ساخته شده است. بازی هایی مانند LEGO Star Wars، LEGO Batman ،LEGO Indiana Jones و تا مدتی دیگر LEGO Harry Potter ازجمله بازی های ساخته شده به وسیله لگوها است. اما در بین این بازی ها به نظر می رسد که بازی LEGO Indiana Jones با موفقیت بهتری رو به رو شده، چرا که سازندگان دست به ساخت نسخه دوم این بازی زده اند.

 سبک بازی  هیجانی و ماجرا جویی
نمره ی هالف گیم به بازی  5/8{ارزش بالا}
سازنده و انتشار دهنده  Indiana Jones
 نویسنده ی نقد و بررسی  فرید
داستان:
این بازی کاملا بر مبنای داستان سری فیلم های این مجموعه ساخته شده است و نکته ای اضافه ندارد. اما در نسخه قبلی، بازی به اتفاقات نسخه چهارم این فیلم که Kingdom of the Crystal Skull نام داشت نپرداخت که در این قسمت ماجرای این فیلم هم در بازی قرار دارد. همانند ماجرای فیلم، شما باید همان داستان و روند را دنبال کنید. اما در حالت لگو! اما نبود داستان مجزا برای بازی به نظر چندان هم مهم نیست، داستان خود فیلم به اندازه کافی کشش لازم برای بازی کردن را دارد.گرافیک:
با نگاه اول به بازی حتما فکر خواهید کرد که این ها لگوهای واقعی هستند. طراحی شخصیت های بسیار زیبا و فانتزی و مهم تر از همه لگویی است ! رنگ بندی محیط هم بسیار زیبا و جذاب است و فضای بسیار دلنشینی دارد. بیشتر اجزای تشکیل دهنده محیط از لگو درست شده اند. همین امر باعث شده تا در هنگام از بین رفتن به قطعات کوچکتر تبدیل شوند. در بازی جلوه های ویژه خاصی وجود ندارند و تنها افکت هایی که دیده می شوند، از هم پاشیده شدن لگوها است که آن ها هم بد طراحی نشده اند و مانند نسخه های قبلی عناوین لگو هستند. در کل بازی از گرافیک خیره کننده ای برخوردار نیست. اما موتور بازی سازی Lego به خوبی این بازی را به نمایش در آورده است.موسیقی/صداگذاری:
صداگذاری بازی بسیار جذاب است. تم اصلی موسیقی فیلم هایIndiana Jones  در بازی شنیده می شود. در کنار این مسائل موسیقی های دیگری هم شنیده می شوند که آن ها هم در سطح خوبی قرار دارند. اما تنها مسئله ای که در این قسمت مشاهده می شود این است که قطعات موسیقی بازی به شدت کوتاه هستند و پس از مدتی به شدت تکراری می شوند. در امر صداگذاری در این بازی و کلا بازی های لگو سازندگان مشکل خاصی ندارند، چرا که شخصیت های لگو کلا صحبت نمی کنند و حداکثر صدایی که از آن ها شنیده می شود صدایی است که در هنگام تعجب کردن و یا عصبانی شدن از آن ها شنیده می شوند. در کل بیشتر آن ها از ایما و اشاره برای صحبت استفاده می کنند.گیم پلی:
گیم پلی بازی بیشتر همان حالت کلاسیک بازی های لگو را دارد. اکثرا شما مشغول نبرد بازی دشمنان لگویی هستید که با چند ضربه به قطعات کوچک تر تبدیل می شوند. همانند گذشته در اکثر مراحل باید با یارتان همکاری داشته باشید تا بتوانید بازی را پیش ببرید. کنترل یار شما را خود بازی بر عهده دارد که نسبتا هم خوب است، اما در بعضی مواقع به راحتی از بین می رود. این مسئله در تمامی بازی های لگو دیده شده است و هنوز معلوم نیست که چرا سازندگان فکری برای آن نمی کنند. در بعضی مراحل هم باید به مبارزه دشمنانی قوی تر بپردازید که این قسمت بسیار جذاب است. معماهایی هم که در بازی قرار گرفته اند به نوعی نمک بازی به حساب می آیند و بازی را از حالت یکنواخت خارج کرده اند. اما همچنان معماها بسیار آسان هستند. البته آسانی معماها کاملا طبیعی است و نباید از یک بازی با این سبک انتظار معماهای سخت تر را داشت.نتیجه گیری:
بازی LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues  یکی از بازی هایی است که بسیار مفرح است و هیجان خاصی را به بازیکنان انتقال می دهد. این بازی به شدت شما را درگیر خود می کند و بازیکن پای خود میخکوب می کند. این بازی یکی از بازی هایی است که سبک پلتفرمر را بسیار جذاب تر جلوه می دهد. این بازی برای PC، Xbox 360 و PS3 عرضه شده است.

"" کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع :: هالف گیم :: غیر مجاز میباشد ""موضوعات مرتبط: نقد و بررسی بازی ها، 
منبع مطلب: half game

بازدید: 
ارسال در تاریخ 1388/11/30 توسط فرید
مطالبی دیگر از بازی: Indiana Jones | لینك مطلب | ارسال نظرات | نظر
صفحات سایت
جستجوگر سایت
  
جدیدترین پیش نمایش ها
کلیک کنید
Batman : Asylum City
شرکت سازنده : Rocksteady Studios
سبک بازی : Action Adventure
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Q4 2011
کلیک کنید
dead space 2
شرکت سازنده : visceral games
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Jan 25, 2011
کلیک کنید
Fable III
شرکت سازنده : LionHead
سبک بازی : RPG
سن مورد نیاز : + 16
تاریخ انتشار : Q3 2010
کلیک کنید
Halo Reach
شرکت سازنده : Bungie Software
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
تاریخ انتشار : Q3 2010
کلیک کنید
Alpha Protocol
شرکت سازنده : Obsidian
سبک بازی : Role Playing
سن مورد نیاز : + 16
تاریخ انتشار : Jun 1, 2010
کلیک کنید
Napoleon: Total War
شرکت سازنده : Creative Assembly
سبک بازی : strategy
سن مورد نیاز : + 12
تاریخ انتشار : Feb 23, 2010
جدیدترین نقد و برسی ها
کلیک کنید
Assassins Creed : Brotherhood
شرکت سازنده : Ubisoft Monteral
سبک بازی : action adventure
سن مورد نیاز : + 17
نمره هالف گیم به بازی : 8,8
کلیک کنید
red dead : undead nightmare
شرکت سازنده : Rockstar San
سبک بازی : Action Adventure
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9
کلیک کنید
Metro 2033
شرکت سازنده : 4a Games
سبک بازی : action
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 8,7
کلیک کنید
Call of Duty : Black Ops
شرکت سازنده : Treyarch
سبک بازی : Action
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9
کلیک کنید
medal of honor
شرکت سازنده : EA LA , Dice
سبک بازی : Action
سن مورد نیاز : + 17
نمره هالف گیم به بازی : 7,8
کلیک کنید
Heavy Rain
شرکت سازنده : Quantic Dream
سبک بازی : Adventure
سن مورد نیاز : + 18
نمره هالف گیم به بازی : 9,4
تمامی مطالب سایت هالف گیم از طرف خود نویسندگان انتشار یا تدوین شده است و کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع half game غیر مجاز است.